odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri
Arcadia,  İpuçlarım,  Odessa,  Ukrayna Rehberi

Odessa Konaklama Rehberi – Odessa’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Ukrayna’nın tatil şehri Odessa, hem tarihi ve kültürel zenginlikleriyle hem de “deniz, kum, güneş” üçlüsüyle son zamanlarda hem Avrupalıların hem de biz Türklerin popüler tatil kaçamaklarından birisi konumunda. Bunda tabii ki Ukrayna’ya vizesiz seyahat edebilme ve Türklerden pasaport istememesi de çok büyük etken. Bunların yanında tabii ki de ucuz bir şehir olması ve bolca gezilecek turistik yerler olması da var. Ben de bir Odessa konaklama rehberi hazırlayıp sizlere Odessa’da nerede kalınır sorusuna cevap vermeye ve hem Odessa gezilecek yerlere yakın otelleri hem de plaja yakın otelleri listelemeye çalıştım.

Son senelerde her yaz mutlaka gittiğim Odessa’da çokça kez otellerdehostellerde ve evlerde konaklama fırsatım oldu. Ben de bu deneyimlerim ve araştırmalarımdan sonra Odessa’da ucuza nerede kalınırOdessa konaklama fiyatları ve en önemlisi parasını hak eden Odessa otelleri listesi yapmak istedim. Hazırsak başlayalım bakalım, Odessa’da nerede kalınır ?

Odessa'da Nerede Kalınır? Hangi Bölgede Kalmalıyız ?

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

Odessa onlarca plaja, yüzlerce turistik değere sahip kocaman bir şehir. Dolayısıyla farklı farklı bölgelerden oluşuyor. Konaklama açısından Odessa’yı en basit haliyle 3’e ayırabiliriz.

  • Odessa Şehir Merkezi: Odessa’nın tarihi, kültürel merkezi burasıdır. Ünlü Deribasovskaya Caddesi, Odessa Limanı, Potemkin Merdivenleri gibi Odessa gezilecek yerlere yakın otelleriburada bulabilirsiniz.
  • Arcadia Bölgesi: Odessa’nın dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan bu tatil bölgesi plajlarıyla, ucuz mekanlarıyla, beach clublarıylagece hayatıyla Odessa’nın dünyaya açılan kapısıdır diyebiliriz. Arcadia gezi rehberini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
  • Primorsky Bölgesi: Bu bölge şehir merkezi ve Arcadia arasında yer kalan kısmı da içine alıyor. Böylece hem şehir merkezindeki denize girilebilecek yerlere yakın otelleri hem de şehir merkezine yakın otelleri burada bulabilirsiniz.

1- ODESSA ŞEHİR MERKEZİ OTELLERİ

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

Odessa’nın merkezi sayılan Deribasovskaya Caddesi’ni, City Garden’ı, Potemkin Merdivenlerini, Odessa Limanı ve daha bir çok Odessa gezilecek yerleri içinde bulunduran bu bölge turistlerin ilk olarak tercih ettiği bölgedir.

Shevchenko Bölgesindeki Otel Tavsiyelerim

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

1 - Boutique Hotel California

Deribasovskaya Caddesi’ne bir kaç sokak uzaklıktaki bu otel Odessa’daki en merkezi otellerden birisi. Açık büfe kahvaltısıyla, klasik-modern karışımı tasarımıyla, Türkçe konuşabilen çalışanlarıyla bir adım öne çıkıyor. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

2 - Il Decameron Clubhouse (9,3 Puan):

İsminden bile lüks damlayan bu otel diğer tavsiyelerime göre daha pahalı fakat lüks bir tatil planlayanlar için Odessa’daki ilk tercih edilmesi gereken yer. Merkezi yerlere birkaç dk uzaklıkta muhteşem bir otel. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

3 - Premier Geneva Hotel (9,2 Puan):

Hem çok para vermeyeyim hem de çok kaliteli ve merkezi bir yerde konaklayayım diyorsanız Premier Genava Hotel tam size göre. Hem de Odessa’daki en geniş odalara sahip otellerden biri. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

4 - UNO Design Hotel (9,0 Puan)

Benim defalarca konakladığım, çok memnun kaldığım tam bir fiyat performans oteli.En iyi restoranlara 1-2 dk uzaklıkta, sahile 800 metre uzaklıkta inanılmaz modern ve ilgili çalışanlara sahip. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

5 - Poet Art Hotel (9,2 Puan)

2 gece konaklama fırsatı bulduğum bu otel de Odessa’daki en iyi yerlerden birisi. Muhteşem çalışanlara sahip, hoş tasarımlı bir otel. Deribasovskaya Caddesi’ne de 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

6 - Mezzanine Hotel (8,7 Puan)

Oldukça uygun fiyatlı ama müthiş konumuyla, vintage tasarımlı odalarıyla, yardımsever çalışanlarıyla daha pahalı otellere taş çıkartan bir otel. Merkez caddeye birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

2 - PRİMORSKY BÖLGESİ OTELLERİ

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

Aslında Odessa şehir merkezini ve Arcadia bölgesini de içine alan bu bölge artı olarak bu bölgeler arasında kalan Tarasa Schevchenka Park’ını, Lanzheron Plajı ve Otrada Beach’i de kapsıyor.

Dolayısıyla bu bölgedeki tavsiyelerimde hem şehir merkezine hem de plajlara yakın,  yürüme mesafesindeki otelleri listeleyeceğim.

​Primorsky Bölgesindeki Otel Tavsiyelerim

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

1 - Panorama De Luxe (9,3 Puan):

Plajlara 5 dk mesafede, açık havuzlu, teraslı muhteşem ötesi manzaraya sahip bir otel. Fiyatı biraz yüksek fakat lüks bir tatil planlayanlar için kesinlikle ilk tercih olmalı. Şahsen kıskandım. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

2 - Hotel Otrada (9,3 Puan)

Otrada Plajı’na 5 dk yürüme mesafesinde, muhteşem bir konumda yer alan bu otelden şehir merkezine de 10 dk’lık bir taksi yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz. Huzurlu, cennetten bir köşe gibi. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

3 - Orange Hotel (8,5 Puan)

Hem Odessa şehir merkezine hem de plajlara yakın olan bu otel civardaki otellere göre fiyatıyla fark yaratıyor. Benim de konaklayıp çok memnun kaldığım otellerden biri. Özellikle çalışanlar her konuda yardımcı oluyorlar. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

4 - Ekaterina II Hotel (8,9 Puan)

Potemkin Merdivenleri’nin çok yakınında, plajlara ve şehir merkezine de yakın bir fiyat/performans oteli. Sadece 7 odası var ve çalışanları da dolayısıyla çok ilgili. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

5 - Pearl Mini-Hotel (9,1 Puan): :

Odessa Limanı’nın yanı dibinde, deniz manzaralı merkezi bir otel. Çatısında da çok şık bir teras yer alıyor. İsterseniz plajlara isterseniz de şehir merkezine yürüyerek varabilirsiniz. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

3 - ARCADİA BÖLGESİ OTELLERİ

Odessa Arcadia Plajı ve Beach Club’lar.
Ukrayna’da gece hayatı denilince ilk akla gelen yer Arcadia Bölgesi’dir. Muhteşem Arcadia plajı, İbiza, İtaka, Bono gibi dünyaca ünlü beach clublarıyla hem gece hayatı hem de huzurlu bir tatil için bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Fiyat olarak hem çok lüks hem de uygun fiyatlı oteller bulabileceğiniz bu bölgeden Odessa şehir merkezine 10-15 dakikalık bir UBER taksi yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Çok sevdiğim bir yer olduğu için avucumun içi gibi ezbere bildiğim bir yer. Listemize başlayalım o halde, Arcadia’da nerede kalınır.

Arcadia Bölgesindeki Otel Tavsiyelerim

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

1 - Boutique Hotel Portofino (8,9 Puan)

Denizle iç içe olan bu otel Arcadia bölgesinde kalınabilecek en iyi otellerden biri. Çalışanları aşırı ilgili ve çözüm odaklı. Çok da güzel bir sabah kahvaltısı dahil. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

2 - KADORR Hotel Resort & Spa (9,1 Puan)

Arcadia’nın en lüks ve donanımlı otellerinden birisi olan KADORR plaja sadece birkaç dakika uzaklıkta. Fiyatı diğer Arcadia otellerinden bi tık yüksek fakat lüks bir yaz tatili için kesinlikle tercih edilecek bir otel. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

3 - Arcadia Plaza Hotel (9,3 Puan)

Beach club’lara ve plajlara çok yakın bir konumda bulunan bu 4 yıldızlı otel Arcadia’da kalınacak en iyi otellerden biri. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

4 - Apart Hotel Genua (9,6 Puan)

9,6 puanla Arcadia’nın en yüksek puanlı otellerinden biri olan bu otel fiyatıyla da sevindiren cinsten. Arcadia otelleri arasında gerçekten ucuz ve kaliteli bir otel. Küçük otel odaları yerine büyük dairelerde kalınıyor. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

5 - ArkPalmira Hotel (9,4 Puan)

Arcadia’nın en iyi fiyat/performans otellerinden biri. Deniz manzaralı odalarından Arcadia plajının keyfini çıkarabilirsiniz. Plaja ister yürüyerek isterseniz 5 dk.lık bir UBER yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

odessa de nerede kalınır otel tavsiyeleri

6 - Bon Apart Hotel (9,4 Puan)

Arcadia’da konaklama şansı bulduğum, fiyatının her kuruşunu hak eden bir otel. Otelden Arcadia Plajlarına ve beach club’lara kısa bir doğa yürüyüşüyle ulaşabilirsiniz. Gerçekten tekrar gitsem tekrar kalmak isteyeceğim bir yer. Otel hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Odessa'da Bugüne Özel İndirime Giren Oteller

- ÖZET OLARAK -

Odessa’da nerede kalınır sorusuna aslında kısaca 3 şekilde cevap verebiliriz. Şehir merkezi, Arcadia Bölgesi ya da arada kalan bölgeler. Bu yazıda size verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden, hem Odessa gezilecek yerlere yakın hem de Odessa plajlara yakın oteller tavsiye etmeye çalıştım.

Odessa’da şehir merkezini Deribasovskaya Caddesi olarak düşünebilirsiniz fakat bu bölgeden yarım saat uzaklıktaki bölgeler bile şehre uzak sayılmaz. 

Yazıda tavsiye ettiğim otellerden bazılarını diğer rehberlerimde de olduğu gibi deneyimlemeye çalıştım. Deneyimleyemediklerimi ise saatlerce araştırıp, tüm konuk değerlendirmelerini okuyarak, konumunu, fiyatını göz önünde bulundurarak eleye eleye belirledim.

Umarım ki, Odessa’da nerede kalınırOdessa otel tavsiyeleri konusunda sizlere yardımcı olabilmişimdir. Güneş, kum, deniz dolu tatiller dilerim..

Ukrayna’da ne kadar harcarım diyorsanız buraya,

Kiev gezi rehberim için buraya,

Lviv gezi rehberim için buraya,

Odessa gezi rehberi için de buraya bakabilirsiniz.

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: